Az első megbeszélés a házaspár előzetes telefonos bejelentkezését követően történik. Ilyenkor az előzmények, korábbi leletek, zárójelentések megismerése után jelöljük ki az elvégzendő vizsgálatokat.
VIZSGÁLATOK NŐKNÉL
A kivizsgálás kapcsán két vérvétel történik. Az elsőt a ciklus 2-5. napján végezzük. Ekkor kerül sor a női alaphormon panel, a petefészek rezervkapacitás (AMH), a vércsoport és ellenanyagszűrés, valamint a vírus-szerológiai vizsgálatok elvégzésére. A második vérvételre egyénre szabottan a ciklus sárgatest fázisának közepén kerül sor. Ekkor a sárgatest hormon (progeszteron) szintet ellenőrizzük.
Ha a páciensnek van bármilyen belgyógyászati alapbetegsége, annak friss szakorvosi kontrollját kérjük és véleményt arról, hogy a kezelés kapcsán alkalmazott hormonkezelés befolyásolhatja-e az alapbetegséget.
Gyakran végzünk szűrővizsgálatot a szénhidrát-háztartás és a D-vitamin-ellátottság megítélésére is.
Speciális esetekben sor kerülhet haematológiai, immunológiai (auto és allo) vizsgálatokra és cytogenetikai elemzésre is.
A méhűr alakját és a petevezetékek átjárhatóságát ultrahangos, kontrasztanyagos röntgen- és endoszkópos vizsgálatok valamelyikével lehet ellenőrizni.
VIZSGÁLATOK FÉRFIAKNÁL
A férfipartnerek vizsgálata elsősorban az ondóminta elemzését jelenti. Ennek során dől el, hogy az ondóminta alkalmas-e természetes fogantatás céljára, adott esetben inszeminációra, vagy csak lombikbébi programra használható. Amennyiben csökkent termékenyítőképességre derül fény a szűrővizsgálat alapján, andrológiai szakvizsgálatra van szükség. Ez dönti el, hogy van-e lehetőség az észlelt csökkent férfi termékenyítőképesség kezelésére, vagy andrológiai indikációval inszemináció, illetve IVF-ICSI program végzése javasolt.
A lombikbébi programra készülve a férfi partnernél is történik vírus-szerológiai vizsgálatokra irányuló vérvétel.
A házaspár kivizsgálása átlagosan egy hónapot vesz igénybe. Utána értékelő konzultációt tartunk, amikor a házaspárral megbeszéljük az eddigi eredményeket, illetve kezelési tervet készítünk.